Mobil Programlama Eğitimi

1. Hafta

3 readings
Reading: Proje Fikrini Dinliyoruz
Reading: Proje Fikrini Dinliyoruz
Reading: Proje Fikrini Dinliyoruz

2. Hafta

1 reading
Reading: Proje Fikrini Dinliyoruz

3. Hafta

4. Hafta

a

All Courses

  /  Ecodation  /  Mobil Programlama Eğitimi

Mobil Programlama Eğitimi

İş İmkanı

Kurs Hakkında

Mobil cihazların bilgisayarlardan daha fazla kullanılması, mobil uygulamaların artması, mobil cihazların çeşitliliği ve farklı işletim sistemlerinin bulunması yazılım geliştiricileri farklı mobil çözümler bulmaya yönlendirdi. Native uygulama geliştirmenin yanında zamanla her platformda da çalıştırılabilen bir uygulama yapısı kurmak önemli bir ihtiyaç haline geldi ve HTML5 ile JavaScript gibi dillerin desteğiyle geliştirilebilen hibrit(hybrit) uygulamalar ortaya çıktı.

 

Günümüzde herhangi bir web uygulamasının mobil platformlarda (android,iphone, microsoft vs) çalışan bir versiyonun olmaması artık istenen bir durum değildir. Ancak platformların çeşitliliği ve sürekli güncellenen platform teknolojileri sayesinde mobil dünyada tam olarak var olmak oldukça zaman ve kaynak gerektirmektedir. İşte tam bu noktada HTML 5, Javascript vs CSS imdadımıza yetişiyor. Herkesin zaten bildiği bu teknolojileri harmanlayarak her türlü platformda çalışacak mobil uygulama geliştirmek artık mümkün. Üstelik platform spesifik (kamera, gps, sensörler vs) özellikleride kullanmaktan ödün vermeden. Hibrit(hybrid) mobil uygulaması geliştirdiğinizde uygulamalar yine uygulama mağazalarından indirilebilir ve mobil masaüstündeki ikon vasıtası ile erişilebilir olmaktadır. Bu eğitimde çeşitli mobil platformlara aynı anda hitap etmek için izlenen yöntemler, kullanılan teknolojiler ve en iyi paratikler detaylı olarak anlatılmaktadır.

 

Eğitimin Amacı:

Okulda derslere katılıyoruz iyi ama neden öğrenemiyoruz? İş hayatında bizleri neler bekliyor? Kariyerimiz için nasıl bir yol çizmeliyiz?

Eğitimin amacı bu soruların yanıtını bulmaktır. Ne yazık ki üniversite hayatında sektörel bilgiye erişim imkanı bulmakta zorlanıyoruz. Kendi mobil uygulama şirketini kuran eğitmenlerimiz ile birlikte proje odaklı eğitim sürecini tamamlarken iş hayatında sizleri neler bekliyor, nasıl bir yol haritası çizmeniz gerekiyor sorularının da yanıtlarını bulacaksınız.

 

Kimler Katılmalı:

  • Yazılım dünyasına giriş yapmak isteyenler,
  • Kendi mobil uygulama fikrini hayata geçirmek isteyenler,
  • Mobil programlama alanında kariyer yapmak isteyenler,
  • Organizasyonların mobil uygulama geliştirme birimlerinde çalışan, teknik veya teknik olmayan geçmişe sahip çalışanlar.

 

 

 

SSS

Stajımı Saydırabilecek miyim?

Mobil Programlama Eğitimi tamamen uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Eğitim içerisinde proje geliştirmeye odaklanarak eğitim sürecini tamamlayacaksınız. Eğitim içerisinde oluşturduğunuz projeleri staj süreciniz olarak tamamlayabileceksiniz.

Neden Şirket Kurucusu Eğitmenler ile Eğitim Düzenleniyor?

Kimden eğitim aldığınız çok önemli! Alanında uzmanlaşmış ve bir çok şeyi başarmış eğitmenler ile sizleri bir araya getirmemizin nedeni, sizlerin gideceği yollardan geçmiş olmalarıdır. Kariyerinizi şekillendirirken Ecodation yanınızda!

Eğitim Kontenjanı Nedir?

Eğitim içeriği tamamen uygulamalı olduğu için eğitmenlerimiz ile bire bir etkileşim içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Bu nedenle eğitim grupları 12 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimin Teknopark'ta Yapılmasının Avantajları Nelerdir?

YTÜ Teknopark ülkemizin en gelişmiş teknoparklarından biridir. 300’den fazla yazılım ve teknoloji şirketinin bulunduğu Teknopark alanında eğitim sürecine katılırken networkünü genişletme imkanı bulacaksın. Kendini teknolojinin içerisinde geliştir!

 

WhatsApp chat