İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği Eğitimi

Week 1

Useful Expressions
1 video, 1 audio, 2 readings
Reading: Competition in Pricing Strategy
Video: Collocations For Job Interview
Audio: Listening Exercise
Graded: Advanced Business Principles

Week 2

Diplomatic Language
1 video, 1 audio, 1 reading
Audio: Listening Exercise
Reading: Competition in Pricing Strategy
Video: Collocations For Job Interview
Graded: Advanced Business Principles
a

All Courses

  /  Ecodation  /  İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği Eğitimi

İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği Eğitimi

İş İmkanı

Kurs Hakkında

Dünyanın en büyük sektörlerinden biri hiç şüphesiz yazılım sektörüdür. Geliştirilen yazılımların büyüklüğü ve insan hayatının her alanında yer alması bu sektörün önemini daha da arttırmaktadır. Bu yüzden, başarılı yazılımların geliştirilmesi için bu konudaki standartların ve belirlenmiş süreçlerin en iyi şekilde uygulanması her geçen gün önemini arttırmaktadır. Daha kaliteli ve başarılı projeler geliştirilmesine katkıda bulunmak için, iş analistliği, yazılım testi ve yazılım kalitesi büyük bir önem taşımaktadır. Yazılım analiz, test ve kalite faaliyetleri, ürün kalitesinin yükseltilmesi ve müşteri memnuniyetinin arttırılmasına doğrudan katkıda bulunmaktadır. Bu eğitim kapsamında ilk aşamada yazılım test mühendisliği kavramları ve teknikleri paylaşılacak ve daha sonra projelerde elde edilen tecrübe, öğrenilen dersler ve pratikler paylaşılacaktır.

 

Eğitimin Amacı:

Okulda derslere katılıyoruz iyi ama neden öğrenemiyoruz? İş hayatında bizleri neler bekliyor? Kariyerimiz için nasıl bir yol çizmeliyiz?

Eğitimin amacı bu soruların yanıtını bulmaktır. Ne yazık ki üniversite hayatında sektörel bilgiye erişim imkanı bulmakta zorlanıyoruz. Kendi şirketini kurmuş eğitmenlerimiz ile birlikte proje odaklı eğitim sürecini tamamlarken iş hayatında sizleri neler bekliyor, nasıl bir yol haritası çizmeniz gerekiyor sorularının da yanıtlarını bulacaksınız.

Bu eğitimde, iş analizi, yazılım testi ve yazılım kalitesi konularında temel kavramlar, teknikler, yöntemler ve kullanılan araçlar açıklanacaktır. Eğitimde örnekler, uygulamalar ve iş hayatından tecrübeler ile açıklanarak, belirlenen konularda yapılan araştırmalar, hazırlanan rapor ve sunumlar ile ilgili gerekli bilgilendirmeler gerçekleştirilecektir.

 

Kimler Katılmalı:

  • İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği alanlarında bilgi birikimini geliştirmek isteyenler,
  • İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği alanlarında kariyer yapmak isteyenler,
  • Organizasyonların iş analizi ve test birimlerinde çalışan, projelerde iş analisti rolünü ve/veya test uzmanı rolünü üstlenen, teknik veya teknik olmayan geçmişe sahip çalışanlar

 

 

 

SSS

Stajımı Saydırabilecek miyim?

İş Analistliği ve Yazılım Test Mühendisliği Eğitimi tamamen uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Eğitim içerisinde proje geliştirmeye odaklanarak eğitim sürecini tamamlayacaksınız. Eğitim içerisinde oluşturduğunuz projeleri staj süreciniz olarak tamamlayabileceksiniz.

Neden Şirket Kurucusu Eğitmenler ile Eğitim Düzenleniyor?

Kimden eğitim aldığınız çok önemli! Alanında uzmanlaşmış ve bir çok şeyi başarmış eğitmenler ile sizleri bir araya getirmemizin nedeni, sizlerin gideceği yollardan geçmiş olmalarıdır. Kariyerinizi şekillendirirken Ecodation yanınızda!

Eğitim Kontenjanı Nedir?

Eğitim içeriği tamamen uygulamalı olduğu için eğitmenlerimiz ile bire bir etkileşim içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Bu nedenle eğitim grupları 12 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimin Teknopark'ta Yapılmasının Avantajları Nelerdir?

YTÜ Teknopark ülkemizin en gelişmiş teknoparklarından biridir. 300’den fazla yazılım ve teknoloji şirketinin bulunduğu Teknopark alanında eğitim sürecine katılırken networkünü genişletme imkanı bulacaksın. Kendini teknolojinin içerisinde geliştir!

WhatsApp chat